Охорона довкілля

Однією з характерних ознак кінця XX сторіччя стали докорінні зміни пріоритетів щодо використання традиційних енергетичних ресурсів на користь відновлювальних джерел енергії. Загострення ситуації із забрудненням навколишнього середовища та оприлюднення інформації про загрозу екологічній безпеці проставило на порядок денний TUTKOVSKY необхідність пошуків нових технологій видобутку природних ресурсів та використання технологій відновлення пошкоджених територій.

У зв’язку з неможливістю вирішення екологічних питань лише на окремо взятій території екологічною політикою компанії було передбачено здійснення низки проектів із захисту довкілля. 16 травня 2000 р. було створено Всеукраїнську громадську організацію «Чиста хвиля». Як член громадських рад при Міністерстві екології та природних ресурсів України вона організовувала та брала участь у низці заходів, спрямованих на захист та збереження довкілля. Така робота передбачала співпрацю з широкою громадськістю та підготовку спеціалістів відповідної кваліфікації. Спеціалісти компанії пройшли курс екологічного аудиту в Державній академії післядипломної освіти та управління. Крім того, було започатковано курс екологічної безпеки в ПВНЗ «Інститут Тутковського». Спеціалісти компанії брали участь у розробці Стратегії національної екологічної політики України, яку було прийнято Верховною Радою України. Колектив TUTKOVSKY велику увагу приділяє освіті та екологічному вихованню молоді, організовуючи науково-практичні конференції та форуми. Співробітники TUTKOVSKY беруть активну участь у проведенні «зелених» суботників, подаючи приклад дбайливого ставлення до природи.

Дата Захід чи подія  
2015 р. Отримано ліцензію на освітню діяльність «Екологічна безпека».
2015 р. Системна допомога Київській федерації вітрильного спорту. Найбільша в Україні – Київська федерація вітрильного спорту об’єднує 7 яхт-клубів, флотилію, школу вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьку школу вищої спортивної майстерності, 2 відділення комплексних спортивних шкіл і 450 членів. Завдяки П.О. Загороднюку відновлено історичний Київський річковий яхт-клуб, започатковані єдині в Україні змагання «Міжнародна юнацька регата». Завдяки підтримці TUTKOVSKY щорічно виконується календар спортивних змагань у Києві (18–20 загальноміських регат, надається допомога кращим яхтсменам федерації на придбання матеріальної частини, фінансування відряджень для участі в міжнародних змаганнях.
23–25 квітня 2013 р. У Міжнародному виставковому центрі Києва відбувся 10-й ювілейний Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України». У виставці, що проходила у рамках цього форуму, взяла активну участь Спілка геологів України. На її стенді були представлені колективні члени Спілки: Група компаній Надра, яка здійснює фінансову та інформаційну підтримку, та Інститут Тутковського, що разом зі Спілкою геологів України реалізує низку соціальних на навчальних проектів.
5–8 листопада 2013 р. Інститут Тутковського взяв участь у виставці «Екологія підприємства», що відбулася в рамках XI Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE – 2013».
2009–2012 рр. Всеукраїнська громадська організація «Чиста хвиля» як член громадських рад при Мінприроди, Нацекоінвестицій та Управлінні екології при Київській держадміністрації організовує та бере участь у низці заходів, спрямованих на захист та збереження довкілля.
12 грудня 2012 р. Круглий стіл щодо розробки сланцевого газу організовано Інститутом Тутковського та проведено у Будинку вчителя (м. Київ).
13-14 травня 2011 р. Відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми екологічної психології» (м. Київ) за підтримки Інституту Тутковського.
19–21 квітня 2011 р. Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України». До участі у Форумі залучені найуспішніші світові компанії, що працюють у сфері чистих технологій та екологічної безпеки. Серед учасників Інститут Тутковського та Всеукраїнська громадська організація «Чиста хвиля».
2008 р. Проект «Природоохоронна інвентаризація поселень бобрів в Київській області». У дослідженнях з реалізації проекту брали участь науковці Інституту зоології НАН України. Роботи проводилися разом із Посольством Королівства Нідерланди за підтримки представників органів місцевої виконавчої влади Вишгородського району.
2008 р. Проведено заходи, присвячені «Дню довкілля». Севастопольський осередок Всеукраїнської громадської організації «Чиста хвиля» та учні школи №27 висадили в місті саджанці.
2008 р. Придбано за рахунок коштів ЗАТ «Укрнафтогазгеофізика» та інших структур ЗАТ «Концерн Надра» інвентар, посадковий матеріал, насіння трави для проведення суботника до Дня довкілля в Оболонському районі Києва.
2008 р. На прохання гідробіологічної секції Малої академії наук на базі Київського палацу дітей та юнацтва Всеукраїнською громадською організацією «Чиста хвиля» організовано екскурсію на Київську ГЕС із забезпеченням транспорту.
2008 р. Проведено роботи за проектом «Збільшення біорізноманіття та підвищення природоохоронної цінності захисних смуг у заплаві Десни». Проведено осередком «Чистої хвилі» за підтримки Посольства Королівства Нідерланди. Участь брали студенти кафедри екології Університету сучасних знань та члени Малої академії наук на базі Київського палацу дітей та юнацтва.
2008 р. Всеукраїнською громадською організацією «Чиста хвиля» проведено екскурсію членів київської Малої академії наук «Дослідник» на Київську ГЕС.
2008 р. Для студентів Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного авіаційного університету та співробітників Інституту гідробіології НАН України Всеукраїнською громадською організацією «Чиста хвиля» організовано екскурсію на Деснянську станцію водопідготовки.
2007 р. Всеукраїнською громадською організацією «Чиста хвиля» проведено екскурсію студентів кафедри екології Національного авіаційного університету та членів Малої академії Київського палацу дітей та юнацтва на Київський водоканал, Деснянський водозабір та станцію водопідготовки.
2007 р. Всеукраїнською громадською організацією «Чиста хвиля» разом із ЗАТ «Концерн Надра» в м. Севастополі презентовано проект «Проведення заходів щодо комплексної очистки Азово-Чорноморських акваторій з їх наступною екологічною паспортизацією». До роботи були залучені провідні фахівці севастопольських та інших кримських наукових та освітніх закладів.
2006 р. Виконання проекту «Дніпрові острови», у рамках якого проведено семінар-тренінг для студентів кафедри екології Університету сучасних знань із визначення екологічного статусу територій та ознайомлення з рідкісними представниками флори та фауни, що занесені в Червону книгу України. За фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди.
2005 р. Проведення Всеукраїнської конференції до Дня довкілля «Роль і місце екологічної складової в діяльності та програмах політичних партій і громадських організацій напередодні виборів до Верховної Ради України».
2005 р. Реалізація проекту «Південний Буг – моя ріка». Виконувався за підтримки Канадського фонду співробітництва за сприяння Південно-Бузького басейнового управління Держводгоспу України. Виготовлено плакати, які були надіслані на кафедри педагогіки Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Вінницького інституту післядипломної освіти педагогічних працівників; через обласні управління освіти – у школи Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей. Матеріали проекту було використано в комітетських слуханнях Верховної Ради «Гранітно-степове Побужжя».
Травень 2005 р. Проведення екскурсії на Деснянський водозабір м. Києва членів молодіжного осередку Всеукраїнської громадської організації «Чиста хвиля» разом з гуртківцями київської Малої академії наук на базі Київського палацу дітей та юнацтва.
2003 р. Започатковано проект «Покращення екологічного стану заток, де відбувається нерест та нагул малька риб». За підтримки Посольства Королівства Нідерланди. До роботи були залучені фахівці з Інституту гідробіології НАН України.
Квітень 2002 р. Науково-практична конференція «Київ та Київське море: проблеми співіснування». За участі провідних фахівців НАН України, профільних вищих навчальних закладів та спеціалістів-експертів.
16 травня 2000 р. Створення Всеукраїнської громадської організації «Чиста хвиля».