ПрАТ «Тутковський»

В Міжнародному хабі природних ресурсів TUTKOVSKY зоною відповідальності ПрАТ «Тутковський» є виконання договорів щодо надання послуг з виробництва та постачання матеріалів і обладнання для забезпечення проектів з вивчення та раціонального використання природних ресурсів.

У разі виконання обов’язків генерального підрядника компанія, спираючись на можливості партнерів хабу, організовує маркетинг і продажі, беручи участь у тендерах замовників та укладаючи договори на весь необхідний асортимент продукції, залучає на основі прозорої внутрішньої конкуренції в хабі субпідрядників, координує і контролює їх роботу.

Після оптимізації структури і виробничих процесів афілійованих компаній за Lean системою – системою бережливого виробництва, задачі з виробництва і постачання матеріалів і обладнання для реалізації проектів з використання природних ресурсів, які вирішувала компанія «Завод Тутковського», передані у якості виробничої програми ПрАТ «Тутковський».

Історія компанії – період тривалістю понад 70 років, а з урахуванням історії «Заводу Тутковського» - понад 80 років.

Історія створення підприємства бере початок у 1936 році, коли для забезпечення геологічної розвідки відкритих в Східній Україні низки родовищ нафти і газу та освоєння їх запасів були засновані майстерні для ремонту нафтогазового обладнання у м.Ромни Сумської області, які в подальшому стали заводом геологорозвідувального обладнання.

У травні 1945 р. за наказом Наркомнафтопрому СРСР засновано Український філіал заводу «Геофізика» у м.Києві.

 

Основні події на шляху розвитку:

1945–1950 роки

Становлення підприємства Український філіал заводу «Геофізика», підготовка й випуск перших геофізичних приладів та обладнання.

У м. Ромни будівництво об'єктів механічних майстерень, які обслуговували бурові в районах Ізюма, Шебелинки, Чернігова, Червоного Оскола, а також Молдавії та Білорусі.

1951–1970 роки

У лютому 1951 р. філіал став самостійним підприємством із назвою «Київський завод приладобудування» – основною виробничою базою геофізичного приладобудування колишнього Радянського Союзу.

1970–1980 роки

Понад 80% свердловинної апаратури, що використовувалася геофізичними підприємствами Радянського Союзу під час пошуків і розвідки нафти й газу, вироблялося на київському заводі «Геофізприлад».

Після реконструкції та переоснащення заводу в 1976 році збільшилася виробнича потужність, впроваджено нові технології й виробничі процеси.

Усього за період виробничої діяльності заводу було освоєно й налагоджено серійне виробництво понад 200 видів свердловинних геофізичних приладів і обладнання широкого спектру застосування. Зокрема, прилади заводу використовувалися для проведення досліджень в умовах високих тисків і температур Кольської надглибокої свердловини.

Суттєве технічне переоснащення і розширення виробничих потужностей у м. Ромни в 1978 році, після підпорядкування заводу безпосередньо Міністерству геології України.

1996–1997 роки

Після приватизації підприємства з виробництва геофізичних приладів та геологорозвідувального обладнання працюють в структурі АТ «Надра», з 1999 року – Nadra Group.

2000 рік

Створення конструкторського бюро з розробки і впровадження нової геофізичної техніки.

2005 рік

Завершено перший етап комплексного технологічного переоснащення підприємства. Конструювання нової техніки і розробка технологій її виробництва виконуються за міжнародними стандартами. Освоєно й впроваджено у виробництво програмно-апаратні комплекси 3D-моделювання й технологічного проектування такі, як САПР Creo Parametric. Розробка електроніки виконується за допомогою пакета проектування електронних пристроїв Altinum Designer. Розроблено та впроваджено у виробництво цифрові геофізичні прилади.

На Заводі Тутковського у 2005 році розроблені і впроваджені у виробництво мобільні модульні конструкції – вагон-будинки різного цільового призначення. Крім обладнання для нафтогазопромислового комплексу, підприємство розпочинає випуск запчастин для сільськогосподарських машин, деталей і вузлів обладнання для альтернативної енергетики.

2009 рік

Завершено етап модернізації парку металообробних верстатів. Підприємство оснащується сучасними верстатами з числовим програмним управлінням компанії HAAS.

2009–2015 роки

Розробка і впровадження у виробництво модульних цифрових геофізичних приладів серії НН. Розпочато серійне виробництво цих приладів власної розробки. Укладено договір про співробітництво та технологічну підтримку з Warrior (Scientific Data Systems Inc., США).

Впровадження повного циклу розробки і виробництва геофізичної апаратури і обладнання, передусім свердловинної апаратури для всіх видів досліджень на робочу температуру до +200°С і тиск до 150 мПа.

З 2016 року

Налагодження мережевої кооперації підприємств-партнерів для постачання матеріалів і обладнання для забезпечення проектів з використання природних ресурсів широкому колу споживачів.

Продовження поставок продукції власного виробництва (зокрема каротажних приладів, запасних частин і комплектуючих до них) підприємствам нафтогазового комплексу України.

Створення Центру випробувань, налагодження і ремонту геофізичної свердловинної апаратури для задоволення потреб підприємств партнерської мережі хабу природних ресурсів TUTKOVSKY.

Для виконання своєї функції в хабі компанія застосовує успадковані від АТЗТ «Надра» досвід роботи у складі корпорації «Укрзарубіжнафтогаз» із постачання продукції десятків українських підприємств на зарубіжні ринки, вміння консолідувати зусилля груп підприємств для виконання крупних проектів.